Kütüphanenizde Bulunması Gereken 20 Kitap

Okuduğunuz kitapları sağda solda bırakanlardan mısınız, özenle kütüphanesinde saklayan bibliyofillerden mi? Yoksa yeni nesil elektronik kitap okuyucularından mı?

Deniz Çakmakkaya

Tek odalı evinde 50 bin kitaplık arşivini cebinde taşıyanlarla kitaplarını sığdırmak için daha büyük bir eve taşınmayı arzu edenler arasındaki teknolojik kolaylık/kitap kokusu tartışmasının sonu ne zaman gelir bilmiyorum ama siz hangi gruptan olursanız olun elinizin altında modası geçmeyecek şu 20 kitabınız olsun.

Psikolojiyle İlgilenenlerin Okuması Gereken 7 Roman

“Terapi sırasında terapistin aklından neler geçer?”, “Hastalar psikiyatristlerine âşık olursa ne olur?”, “Ya terapistler hastalarına âşık olursa?”, “Aklınızı kaçırdığınızı nasıl anlarsınız?”, “Psikiyatri kliniklerinde neler yaşanıyor?”, “Akıl hastanesinde en yakın arkadaşınız kimdir?”, “Terapistin esas görevi nedir?” Bu sorular ilgi alanınıza giriyorsa, bu romanlar tam size göre.

Deniz Çakmakkaya

Psikolojiyle ilgilenenlerin romanlar arasında tercih yapması mümkün olabilir mi? Elbette bütün güçlü romanlar bu alana ilgi duyan okuru besleyebilir. Ben özellikle hem bu alanda çalışanlar hem de bu türde okumayı sevenler için hasta-doktor, danışan-terapist ilişkisi çerçevesinde kurgulanmış romanları listeledim.

Videolar

Don't miss out!
Haftalık yazılardan haberdar ol!

Güncel makale, etkinlik ve haberleri kaçırma.

Invalid email address